Rehabilitacja w Truskawcu .

TRUSKAWIEC - leży u podnóża Karpat na wysokości 350 – 400 m n.p.m. To jeden ze starszych i unikalnych kurortów na Ukrainie i w Europie. Uzdrowisko znajduje się w odległości 100 km na południe od Lwowa. W Truskawcu znajduje się 19 sanatoriów i 20 pensjonatów oraz uzdrowiska dla dzieci. Oprócz tego kurort ma dwie pijalnie wód, polikliniki, miejską przychodnię zdrowia, laboratoria naukowe, katedrę rehabilitacji Lwowskiego Medycznego Uniwersytetu i centra rehabilitacyjne. Klimat Truskawca jest typowy dla Karpat Wschodnich: dosyć ciepłe lato, stosunkowo łagodna zima, wczesna wiosna, sucha i ciepła jesień..

W truskawieckim uzdrowisku można efektywnie leczyć:
1. Choroby nerek i dróg moczopłciowych, m.in.: przewlekłe zapalenie nerek i śluzówki pęcherza moczowego, zjawiska pozostałościowe przeniesionego ostrego zapalenia nerek, chorobę moczowo-kamienną, stan po operacyjnym usunięciu kamieni z nerek i dróg moczowych, wrodzone anomalie nerek, przewlekłą prostatę..
2.Choroby przemiany materii: cukrzyca, skazy moczowe, zapalenie przełyku, przewlekłe nieżyty żołądka, schorzenia woreczka żółciowego, zapalenie trzustki, zapalenie jelita cienkiego i grubego, powikłania po operacji na przewodzie pokarmowym. .

Truskawiec zdjęcia

Free Web Hosting